Zastosowanie dronów w ochronie

cze 29, 2022

Zastosowanie dronów w ochronie

A może warto zdecydować się na zakup profesjonalnego drona? Obecnie sporo osób posiada te urządzenia. Zazwyczaj jednak są one nabywane w celach rozrywkowych lub do kręcenia zapierających dech w piersiach ujęć z lotu ptaka… Nie każdy natomiast wie, że drony są stosowane także do ochrony. Dlaczego warto zdecydować się na produkty od RCS Engineering? Sprawdź poniżej oferowane rozwiązania na tej płaszczyźnie!

DroneHub
Chcesz zwiększyć poziom bezpieczeństwa? Zależy Ci na tym, by spać spokojnie po nocach i nie martwić się, że np. Twoja firma zostanie okradziona? W takim położeniu tym bardziej warto zastosować odpowiednie drony, które służą do właściwej ochrony posiadanego mienia… Ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez RCS Engineering jest DroneHub. Warto zaznaczyć, że mowa tutaj o automatycznej stacji dokującej dla platform bezzałogowych. Należy podkreślić, że DroneHub pozwala np. na bezproblemowe startowanie i lądowanie. Nie ma kłopotu, by odbywało się tutaj również ładowanie pakietów zasilających (albo ich wymiana).

Bardzo ważne jest to, że transmisja danych z drona do centrum sterowania jest natychmiastowa i odbywa się na bieżąco. W razie zagrożenia możesz zatem liczyć na to, że zostaniesz o tym w porę powiadomiony (lub pracownik, który jest odpowiedzialny za ten dział).

Czym charakteryzują się stosowane urządzenia? Drony są solidne i bardzo nowocześnie wyposażone. Można je wzbogacić o dodatkowe zestawy sensorów chemicznych, wizyjnych, czy nawet… megafony sieciowe. Jeśli dzieje się coś niepokojącego, to dron automatycznie startuje, by „wykryć” intruza. Urządzenie sprawdza sytuację, a potem wraca do „bazy”. Co ważne, wszystko odbywa się w sposób automatyczny. Jakie zatem zadania ma tutaj człowiek? Chodzi tylko np. o obsługiwanie głowicy obserwacyjnej albo stosowanie komend sterujących (oczywiście, muszą być one wcześniej odpowiednio zdefiniowane, aby to było możliwe). Warto zaznaczyć, że DroneHub od RCS Engineering to rozwiązanie, które działa non stop. Niepokojące sytuacje są wykrywane siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Poza tym drony są w stanie pracować nawet w skrajnie niekorzystnych warunkach pogodowych. Na uwagę zasługuje także relatywnie niskie zużycie baterii.

CableGuard
„Dron na uwięzi” to kolejne nowoczesne rozwiązanie proponowane przez podmiot RCS Engineering w celu poprawy bezpieczeństwa i większej ochrony. Mamy tutaj na myśli CableGuard, czyli bezzałogowy system. Jest on bardzo nowoczesny i zarazem praktyczny. Wszak pozwala na nieograniczoną obserwację konkretnych obszarów, które są dla nas ważne ze strategicznego punktu widzenia. Jakie mamy tutaj elementy? CableGuard to przede wszystkim bezzałogowy statek powietrzny. W skład zestawu wchodzą także naziemna stacja zasilania, stanowiska kontroli, a także antena śledząca. Jak to wszystko działa w praktyce? Załóżmy, że na terenie objętym ochroną pojawi się ktoś, kogo nie powinno tam być… W tym momencie system CableGuard otrzymuje wysterowany sygnał. Dzieje się to natychmiast, co jest bardzo istotne. Dzięki temu można szybko zweryfikować nieproszonego gościa oraz zacząć go śledzić na konkretnym obszarze. Obserwacja jest nie tylko nieograniczona w czasie. Dodatkowo odbywa się ona bardzo dynamicznie, co także ma znaczenie pod kątem efektów pracy. Warto zaznaczyć, że system CableGuard działa błyskawicznie i skutecznie. Jest przeznaczony do pracy nawet w nie do końca korzystnych warunkach atmosferycznych. Konfiguracja nie jest trudna i może zostać zrealizowana w sposób bardzo intuicyjny.

Pozostałe aktualności

Jak działają czytniki kontroli dostępu?

Jak działają czytniki kontroli dostępu?

Kontrola dostępu znajduje zastosowanie nie tylko w dużych korporacjach, ale również w lokalnie działających firmach. Pozwala efektywniej zarządzać wybranymi obszarami, a także zapewnia ochronę dostępu do towarów, kosztowności czy nawet informacji. Jak działają...

Wykorzystanie radarów w systemach zabezpieczenia technicznego

Wykorzystanie radarów w systemach zabezpieczenia technicznego

W dobie rosnącej popularności systemów wizyjnych, analityki czy czujników ruchu radary zeszły na dalszy plan, choć nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wciąż znajdują się one w powszechnym użyciu. Wykorzystujemy je między innymi w systemach zabezpieczenia...

Systemy zwalczania dronów

Systemy zwalczania dronów

Bezzałogowe pojazdy są systematycznie wprowadzane do naszego codziennego życia. Samochód bez kierowcy, samolot bez pilota, statek bez nawigatora, wszystko to już jest rzeczywistością. Urządzenie nazywane jest bezobsługowym, gdy jest sterowane zgodnie z programem...