Perymetria

Bariery mikrofalowe

Bariery mikrofalowe serii BM włoskiej firmy AVS Electronics uznane są na całym świecie i stosowane w obiektach infrastruktury krytycznej, tj. jednostki wojskowe, elektrownie atomowe, lotniska, rafinerie, zakłady karne etc., a także sektorze prywatnym, tj. magazyny, fabryki, parkingi, rezydencje i inne.

certyfikacja

Wszystkie bariery posiadają aktualne certyfikaty stosowane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Bariery mikrofalowe są zgodne z Grade 3 oraz klasą środowiskową IV według normy PN-EN-50-131

cyfrowy interfejs

Oprócz wyjść NC i innych standardowych ustawień, BM HP posiada port USB i RS485 do połączenia z koncentratorem RS485 lub panelem sterowania AVS

Eliminacja fałszywych alarmów

Bariery BM HP automatycznie rejestrują do 3600 zdarzeń, z możliwością klasyfikacji jako alarmy poprawne i fałszywe. BM HP weryfikują następnie nowe zdarzenia zgodnie z tą bazą danych i zatrzymują alarmy fałszywe.

Ochrona obwodowa

Bariera mikrofalowa BM składa się z 2 jednostek – 1 nadajnika (TX) i 1 odbiornika (RX) – zamontowanych w odległościach max 60, 120 lub 200 metrów. Nadajnik emituje w sposób ciągły mikrofale w kierunku odbiornika. Intruz w momencie naruszenia strefy monitorowanej przez mikrofale, redukuje odbierany przez odbiornik sygnał, aż do osiągnięcia odpowiedniego poziomu i wygenerowania alarmu. Ochronę obwodową uzyskuje się przez zainstalowanie wielu barier na jednym obiekcie.

Bariery mikrofalowe serii BM włoskiej firmy AVS Electronics uznane są na całym świecie i stosowane w obiektach infrastruktury krytycznej, tj. jednostki wojskowe, elektrownie atomowe, lotniska, rafinerie, zakłady karne etc., a także w sektorze prywatnym, tj. magazyny, fabryki, parkingi, rezydencje i inne.

Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest korelacja barier mikrofalowych stanowiących uzupełnienie napłotowej ochrony obwodowej oraz innych systemów wspomagających skuteczną ochronę terenu zewnętrznego, np. analityka w kamerach termowizyjnych lub światła białego.

Najważniejsze cechy

– Strefa bezpieczeństwa jest szerokim i wysokim pasem, nie można jej przejść bez wygenerowania alarmu. Zapewnia to większe bezpieczeństwo w porównaniu z innymi technologiami

– Ustawienie czułości detekcji na zwierzęta jest łatwe: poziom alarmu jest zaprogramowany tak, aby ignorować małe zwierzęta i generować mniej fałszywych alarmów. Bariery BM rozróżniają prawdziwe naruszenie strefy od czynnika dyskwalifikującego (np. samochodu zaparkowanego między barierami)

– Słupki BM mają tylko 120 cm wysokości: są łatwe i szybkie w montażu, dzięki czemu koszt montażu jest niższy w porównaniu do innych technologii. Bariera jest również łatwa w konfiguracji (kilka trymerów i przełączników typu dip-switch). Dzięki regularnym wyjściom NC, bariery BM współpracują ze wszystkimi SSWiN i CCTV.