Umowa o współpracy z Dronehub

mar 18, 2021

,Dronehub i RCS Engineering – czym się zajmują? 

Dronehub Group to firma badawczo – rozwojowa, która tworzy autonomiczne drony dla sektora Przemysł 4.0. Przede wszystkim specjalizują się w: automatyce i robotyce, bezzałogowych statkach powietrznych, mechanice i budowie maszyn, algorytmach do autonomicznego poruszania się, uczeniu maszynowym oraz Internecie Rzeczy. Firma jest również liderem rozwiązań typu drone-in-a-box. 

RCS Engieneering dostarcza innowacyjne rozwiązania teletechniczne, w tym te, związane z bezpieczeństwem. Wieloletnie doświadczenie oraz rozeznanie na rynku pozwala na zaproponowanie zintegrowanych systemów, które będą automatyzować procedury działania, optymalizować inwestycje przy najwyższej jakości i poziomie bezpieczeństwa. 

Firmy w celu współpracy chcą stworzyć system bezpieczeństwa, który będzie bazować na detektorach naruszeń. Wzbudzenie detektorów będzie powodować nalot kontrolny drona. Z pewnością zmniejszy to koszty ochrony obiektów oraz poprawi poziom bezpieczeństwa. 

Założyciel oraz prezes Dronehub – Vadym Melnyk, uważa, że współpraca z firmą RCS Engineering to krok w kierunku rozwoju firmy oraz pewnego rodzaju potwierdzenie tego, że w przyszłości narzędziem do monitoringu obszarów przemysłowych i prywatnych będzie technologia oparta na dronach. Dodatkowo systemy obu firm oparte są na nowoczesnej technologii oraz ogromnej funkcjonalności. Takie połączenie ma stworzyć nową, jeszcze lepszą jakość ochrony obiektów. 

Na czym ma polegać współpraca? 

Współpraca firm Dronehub oraz RCS Engineering ma polegać na połączeniu technologii dronów stworzonych przez Dronehub oraz systemu ochrony napłotowej dystrybuowanego przez RCS. Detektory będą umieszczone na ogrodzeniu i w momencie naruszenia bezpieczeństwa terenu włączy się alarm. Następnie sygnał będzie przekazany do drona, który automatycznie odbierze informacje, uda się na miejsce zajścia. Wtedy prześle do specjalnej aplikacji obraz oraz informacje związane z naruszeniem terenu. Jest to system, który pozwoli pracownikom służb ochrony podjąć odpowiednie działania zabezpieczające. Nowoczesne rozwiązania sprawią, że zwiększy się bezpieczeństwo obiektu, a tym samym zmniejszy nakład finansowy i zaangażowanie człowieka. 

Systemy RCS Engineering pozwalają na zarządzanie wszystkimi informacjami i danymi pochodzącymi z różnych budynków poprzez jeden wspólny interfejs. Takie rozwiązania poprawiają oraz zwiększają bezpieczeństwo obiektów. Ograniczają również ryzyko włamania, pożaru czy kradzieży. Dodatkowo ułatwiają zarządzanie budynkiem i wpływają na jego funkcjonalność. 

Roust Concepts for Security 

Prezesem firmy RCS Engineering jest Marek Majchrzak, a wiceprezesem Bartosz Golczak. Specjalizuje się w ochronie obwodowej obiektów za pomocą bezprzewodowych detektorów montowanych na ogrodzeniu. Ich system jest jedynym na świecie bezprzewodowym systemem napłotowym, certyfikowanym do najwyższego stopnia bezpieczeństwa i rozbudowanymi algorytmami do integracji z rozwiązaniami firm trzecich.  Firma RCS Engineering dostarcza systemy bezpieczeństwa z licznymi referencjami – od obiektów infrastruktury krytycznej, przez obiekty przemysłowe, po rezydencje prywatne. RCS jest generalnym dystrybutorem wysokiej jakości systemów takich jak: ochrona obwodowa Varya Perimeter, monitorowanie osób i mienia Merya RLTS, monitorowanie obrazów i dzieł sztuki Merya Alarm Gallery, czytniki dalekiego zasięgu RLS, bariery mikrofalowe serii BM, profesjonalne czujniki do systemów alarmowych, systemy radarowe, czytniki zbliżeniowe, czy technologia szyfrowania kart.

Dronehub – lider w Europie 

Firma Dronehub powstała w roku 2015. Zajmuje się rozwiązaniami typu drone-in-a-box, które pomagają branżom zbierać precyzyjne dane lotnicze w czasie rzeczywistym, przetwarzać i automatyzować operacje. Tworzy również ekosystem autonomicznych dronów, infrastruktury naziemnej i oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji, żeby móc przekształcić dane w przydatne informacje. Drony są oparte na oprogramowaniu AI. Dronehub jako jedyny producent na świecie posiada w swojej ofercie jednocześnie systemy do monitoringu, inspekcji i pomiarów, transportu cargo, a także mobilną infrastrukturę naziemną. Jako pierwsi na świecie oraz jedyni w Europie, stworzyli stację dokującą z automatyczną wymianą baterii w dronie. Sprawia to, że ich drony mogą działać bez ingerencji człowieka w trybie 24 godziny na dobę. Ich rozwiązania zostały przetestowane, a funkcjonalność produktów obejmuje wiele różnych branż – przemysł kolejowy, rolnictwo, ochrona i bezpieczeństwo. 

Więcej informacji: www.dronehub.ai

Najnowsze aktualności

Jak działają czytniki kontroli dostępu?

Jak działają czytniki kontroli dostępu?

Kontrola dostępu znajduje zastosowanie nie tylko w dużych korporacjach, ale również w lokalnie działających firmach. Pozwala efektywniej zarządzać wybranymi obszarami, a także zapewnia ochronę...

Systemy zwalczania dronów

Systemy zwalczania dronów

Bezzałogowe pojazdy są systematycznie wprowadzane do naszego codziennego życia. Samochód bez kierowcy, samolot bez pilota, statek bez nawigatora, wszystko to już jest rzeczywistością. Urządzenie...