TECHNOLOGIA KARTOWA

LEGIC

LEGIC to technologia kartowa stosowana w szeroko rozumianych systemach kontroli dostępu. Wyróżnia się tym, że jest w pełni bezpieczna. Technologia LEGIC Advant jest zaawansowanym systemem, nie złamanym dotychczas. Inwestor ma pewność, że nikt nie jest w stanie skopiować samodzielnie karty, oraz że wyprodukowanie karty o tym samym numerze nie umożliwią dostępu do obiektu, gdyż czytniki są odpowiednio programowane do współpracy jedynie z oryginalnymi kartami.
Szwajcarska firma LEGIC jest zaufanym dostawcą bezpiecznej kontroli poświadczeń dla korporacji na całym świecie. Od ponad 25 lat są liderem w dziedzinie mobilnych i bezstykowych technologii kart inteligentnych dzięki RFID, Bluetooth® i NFC. RCS Engineering jest Partnerem Technologicznym firmy LEGIC, a zdobyta wiedza i doświadczenie pozwalają na odpowiedni dobór rozwiązań dla inwestycji – od koncepcji po wdrożenie technologii szyfrowania kart.

Obszary zastosowania

Platforma bezpieczeństwa LEGIC oparta na najnowocześniejszych standardach bezpieczeństwa zapewniająca integralność danych obejmuje układy scalone czytników i kart inteligentnych, narzędzia do zarządzania kluczami i autoryzacjami, a także usługę LEGIC Connect, składającą się z zaufanej usługi i pakietu SDK dla aplikacji mobilnych.

Opatentowany Master-Token System Control (MTSC) firmy LEGIC jest kluczem do bezpieczeństwa i łatwego zarządzania zbliżeniowymi aplikacjami na inteligentne karty. Master-Token jest głównym elementem koncepcji bezpieczeństwa zapewniającym pełną kontrolę nad systemem. Posiadanie wyjątkowego i niemożliwego do skopiowania fizycznego medium oznacza zatem większe bezpieczeństwo dla właściciela. MTSC jako rozwiązanie bezpieczeństwa pozwala na elastyczne
i otwarte korzystanie z platformy technologicznej LEGIC.
MTSC składa się przede wszystkim z karty GAM (karta autoryzacyjna do tworzenia Sub-Master-Token’ów), SAM (karta autoryzacji czytania/zapisu do czytników) oraz IAM (karta autoryzacyjna dla tworzenia i usuwania segmentów na karcie).

Bezpieczeństwo w Twoich rękach

Zamiast zabezpieczyć prawa administracyjne w systemie identyfikacyjnym z niestabilnymi hasłami, bezpieczeństwo z MTSC jest powiązane ze specjalną fizyczną kartą inteligentną, Master-Token. Żadne dane osobowe nie są przechowywane na tej specjalnej karcie.
Właściciel ma władzę nad instalacją i zachowuje swoją niezależność. Master-Token można bezpiecznie przechowywać, przekazywać zaufanym osobom i wycofywać w dowolnym momencie. Tylko Master-Token umożliwia autoryzację czytnikom i tworzenie nośników identyfikacyjnych oraz dalszych podrzędnych Token’ów.

Jasna identyfikowalność

Zasada MTSC odpowiada ewolucyjnemu drzewu dziedziczenia i umożliwia administrowanie różnymi aplikacjami. „Kod genetyczny” czyni każdą jednostkę organizacyjną niepowtarzalną. Służy to identyfikacji i śledzeniu oraz zapewnia bezpieczeństwo konkretnej aplikacji. Master-Token jest głównym elementem podczas inicjowania nośnika identyfikacji i przekazywania autoryzacji czytnikowi.

Elastyczna wielozadaniowość

MTSC zwiększa elastyczność i otwartość platformy technologicznej LEGIC.
Można na przykład łączyć aplikacje różnych dostawców w jednym systemie i dodawać lub usuwać aplikacje w dowolnym momencie. Dzięki temu system jest godny uwagi i bezpieczny w dłuższej perspektywie.

Delegacja praw hierarchicznych

MTSC umożliwia proste i intuicyjne wdrożenie hierarchicznej autoryzacji bez konieczności użycia danych tekstowych. Master-Token można użyć do generowania tak zwanych pustych Sub-Master-Token’ów z różnymi „kodami genetycznymi”. Mogą być przydzielone do różnych aplikacji, oddziałów firmy, dostawców a nawet klientów. Jeżeli czytnik jest zainicjowany poprzez Master-Token, który znajduje się wyżej w hierarchii to ma on dostęp do wszystkich aplikacji zastosowanych odpowiednich Sub-Master-Token’ów (znajdujących się niżej w hierarchii).

Zalety systemu Master-Token:
• Proste i bezpieczne cesje praw na spółki zależne, partnerów i dostawców
• Bezpłatne łączenie i administrowanie aplikacjami
• Aplikacje można dodawać i usuwać w dowolnym momencie w terenie
• Znormalizowane aplikacje zapewniają interoperacyjność i niezależność od dostawców
• Prosta i intuicyjna implementacja hierarchii autoryzacji bez użycia danych w postaci zwykłego tekstu
• Wiele niezależnie zarządzanych aplikacji na jednej karcie

Koncepcja bezpieczeństwa dla podstawowych systemów

LEGIC entryMTSC

 

Oparty na koncepcji Master-Token System-Control, entryMTSC zapewnia duże bezpieczeństwo i kontrolę przy rozsądnych kosztach. Zestaw funkcji jest ograniczony tylko do jednej aplikacji i traci się możliwości tworzenia autoryzacji hierarchicznych, w przeciwieństwie do MTSC. Dlatego entryMTSC jest idealnym rozwiązaniem dla prostych instalacji.