OCHRONA OBWODOWA

Systemy mobilne

W dzisiejszych czasach i przy indywidualnych potrzebach stawianych przez klientów, idealnym rozwiązaniem umożliwiającym bezpieczeństwo „szyte na miarę” są mobilne systemy bezpieczeństwa, zarówno w zakresie detekcji, jak i szybkiej weryfikacji video z miejsca potencjalnego zagrożenia.

Mobilne systemy bezpieczeństwa to zbiór dedykowanych i zintegrowanych urządzeń do monitorowania chronionego terenu w linii ogrodzenia, w skład której wchodzą:

  • ochrona obwodowa napłotowa Varya Perimeter, wykorzystująca bezprzewodowe detektory napłotowe,
  • wieże mobilne LivEye® wyposażone w specjalistyczne kamery PTZ z analityką oraz autonomicznym źródłem zasilania,
  • opcjonalnie sieciowe megafony sieciowe Axis Communications,
  • dedykowane oprogramowanie do zarządzania i wizualizacji.

Podstawowym atutem mobilnych systemów bezpieczeństwa jest szybkość montażu wszystkich elementów i oddanie gotowego systemu „pod klucz” dla klienta końcowego. Finalnie, mobilny system bezpieczeństwa podłączony jest do Centrum Monitorowania Alarmów (CMA) działającego 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku lub do wykorzystania na potrzeby indywidualne.
Nagrane zdarzenia można analizować nawet do czterech tygodni wstecz. Ewentualne błędy zostają wyeliminowane przez inteligentne oprogramowanie do analizy video.

Kamery zastosowane w systemach LivEye® potrafią rozpoznać nietypowe i podejrzane osoby, pojazdy bądź obiekty, w odległości nawet 200 m. W ciągu dnia wykorzystują one naturalne światło, a w ciemności automatycznie włącza się tryb widzenia nocnego. Inteligentne oprogramowanie do analizy „LivEye® Analyse-Software” rozróżnia ludzi, zwierzęta, a nawet powtarzające się ruchy. W celu ochrony prywatności i spełnienia wymagań RODO można wypikselować fragmenty obrazów lub wydzielić prywatne strefy monitoringu, np. na ulicy lub osiedlu mieszkaniowym. W momencie wykrycia intruza zostają zaalarmowani operatorzy w Centrum Monitorowania Alarmów. Przez zintegrowany głośnik, intruz zostanie wezwany do natychmiastowego opuszczenia terenu. Te alarmy są zapisywane i analizowane jako zdarzenia. Jeśli wezwanie nie przyniesie skutku, powiadomione zostaną odpowiednie służby: policja lub patrol interwencyjny.

W przypadku zadziałania adresowalnego detektora napłotowego Varya Perimeter informacja w systemie pojawia się już na etapie naruszenia samego ogrodzenia. Precyzyjny i szybki podgląd z miejsca zdarzenia możliwy jest dzięki wykorzystaniu presetów z kamer PTZ i pełnej integracji pomiędzy systemem napłotowym, a systemem CCTV.
Dzięki koincydencji sygnałów z detektorów napłotowych oraz z analityki kamer całkowicie wyeliminowane są fałszywe alarmy związane z przypadkowym naruszeniem samego ogrodzenia.
Nowoczesne wieże mobilne LivEye dedykowane są do monitorowania rozległych obszarów, takich jak placów budowy, terenów przemysłowych, rekreacyjnych czy parków wiatrowych.
Innym przykładem autonomicznego systemu ochrony obwodowej na terenach bardzo rozległych, gdzie brakuje jakiejkolwiek infrastruktury do zasilania i komunikacji jest zastosowanie Varya Perimeter i kamer PTZ wraz z dedykowanymi urządzeniami podtrzymującymi zasilanie iCAM-Solar365 i mostami radiowymi CDS-6IP/SMA.
Mosty pracują w częstotliwości 5,6 GHz. Moduły CDS-6IP/SMA wyposażone są w zewnętrzne anteny AK-28HV, które zapewniają łączność na duże odległości. CDS-6IP/SMA to uniwersalny system bezprzewodowej transmisji sygnału w paśmie 5,6 GHz o mocy 500 mW (27 dBi EIRP).

Zasilanie urządzeń w terenie zapewni zastosowanie profesjonalnego, całorocznego systemu zasilania solarnego iCAM-Solar365 P30W wraz z akumulatorami. iCAM-Solar365 zapewnia energię dla urządzeń i akcesoriów bezprzewodowych, nawet w trudnym okresie zimowym, zapewniając dwudobową autonomię systemu. W okresie letnim marzec-wrzesień wydajność systemu jest znacznie wyższa. System iCAM-Solar365 jest w stanie wygenerować przy niekorzystnej zimowej pogodzie aż 1000 WH zakładając tylko 30% nasłonecznienia przy 4h słonecznych w ciągu dnia. Przy tak skrajnych warunkach pogodowych zapewnia nadal 24h autonomii dla obciążenia 30W. Dostępne napięcia: PoE, PoE24, 12V DC, 24V DC.

Poniżej przykład zastosowania autonomicznego systemu ochrony obwodowej przy zabezpieczeniu odcinka 10 kilometrowego.