Kontrola Dostępu

Czytnik RSW i RLS

System kontroli dostępu pozwala na zarządzanie, monitorowanie i utrzymywanie, kto ma dostęp do danego obszaru. Korzystanie z systemu kontroli dostępu pozwala zarządzać dostępem lub wejściem do prawie wszystkiego: plików, dostęp do stacji roboczej, dostęp do drukarki, do budynku lub konkretnego pomieszczenia. Od czasu odkrycia najstarszego klucza około 4000 lat temu systemy kontroli dostępu ewoluowały w sposób znaczący tworząc zaawansowane systemy. W dzisiejszych czasach standardowym środkiem za pomocą którego uzyskujemy dostęp do chronionego obszaru zamiast klucza jest „karta dostępu” (fizyczna lub wirtualna).

Uniwersalny czytnik RSW.05

Rynek systemów kontroli dostępu jest zróżnicowany nie tylko pod kątem różnych producentów systemów ale również pod kątem stosowanej technologii identyfikacyjnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów poszerzyliśmy swoją ofertę o uniwersalny czytnik RSW.05, który umożliwia stosowanie wielu technologii. Czytnik może być stosowany do współpracy z istniejącą kontrolą dostępu jako rozszerzenie jej funkcjonalności jak i w nowych projektach.
Dzięki możliwości zastosowania zaawansowanych protokołów kryptograficznych czytnik może zapewniać kontrolę dostępu również dla wymagających obiektów takich jak infrastruktura krytyczna. Nowoczesny wygląd oraz możliwość doboru różnego rodzaju obudowy powodują, że czytnik RSW.05 wkomponuje się w dowolne wnętrza. Precyzyjna i solidna konstrukcja zapewnia klasę szczelności IP65, dzięki czemu czytnik może być zamontowany praktycznie w dowolnym miejscu.

PERFEKCYJNOŚĆ W KAŻDYM CALU
• Możliwość doboru obudowy (drewno, plastik, imitacja kamienia)
• Nowoczesny wygląd
• Precyzyjna i solidna konstrukcja

UNIWERSALNOŚĆ
Szeroki wachlarz technologii identyfikacyjnej:
• Karta wirtualna realizowana poprzez NFC i Bluetooth
• MIFARE DESFire i Classic
• LEGIC Advant i Prime
Wspiera uniwersalne i zaszyfrowane protokoły komunikacyjne:
• OSDP
• RS232
• Wiegand

Zaawansowane bezpieczeństwo

Czytniki RSW.05 oferują nowy poziom kompleksowych zabezpieczeń dzięki obsłudze szyfrowanych nośników identyfikacji DESFire i LEGIC, szyfrowanego protokołu OSDP oraz modułów kryptograficznych SAM typu plug-and-play.

Wsparcie kart wirtualnych

Dzięki wbudowanej obsłudze NFC i Bluetooth użytkownicy mogą wygodnie i bezpiecznie identyfikować się za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Dedykowana platforma zapewnia zdalną dystrybucję i zarządzanie danymi uwierzytelniającymi.

Czytnik dalekiego zasięgu RLS-07W

W systemach kontroli dostępu zdarzają się miejsca, w których wymagane jest zapewnienie identyfikacji (przejścia) z dużej odległości bez konieczności przykładania identyfikatora do czytnika. Najczęściej są to wjazdy/wyjazdy zabezpieczone szlabanami lub bramami, gdzie przejazd będzie wykonywany bez zatrzymywania pojazdu, w służbie zdrowia (przejazd z chorym między oddziałami), w centrach produkcyjnych i logistycznych gdzie płynny przejazd między halami powoduje optymalizację procesów.

Detektory z rodziny RLS-07 są standardowo używane do wykrywania tagów personalnych RFID RLH, RLK i FLA w systemie MERYA RTLS. Rozszerzenie funkcjonalności o protokół komunikacyjny Wiegand spowodowało możliwość podłączenia do dowolnego kontrolera systemu kontroli dostępu, który posiada taki protokół komunikacyjny, pełniąc w ten sposób funkcję czytnika dalekiego zasięgu. Umożliwia to wysyłanie numeru taga RLK do kontrolera SKD. Maksymalna odległość z jaką mogą komunikować się tagi RLK z detektorami RLS-07w wynosi ok. 40 m.

Aktywne tagi personalne RLK są elementem systemu MERYA RTLS. Jednak w połączeniu z detektorami RLS-07w wykorzystywane są jako medium identyfikacyjne (sygnał obecności taga w zasięgu detektora) dzięki czemu można sterować urządzeniami z dużej odległości (otwieranie szlabanu, bramy itp.). Tagi występują w kilku wersjach jeżeli chodzi o sposób ich użytkowania. Można stosować wersję na nadgarstek, na pasek, na szyję lub jako brelok. Można je również zamontować bezpośrednio na pojeździe.